_Hra není v provozu_

---------------------------------------------------Dnes:---------------------------------------------------
Přišlo léto. A s ním i vysoké teploty. Občas se o slovo přihlásí nějaká ta bouřka, ale většinu času slunce praží do všeho, co mu přijde do cesty. Držte se raději blízko řek a jezer. Jen na severní půlce Mhaenissu sněží. Je to zvláštní rozdíl. K večeru je vzduch už snesitelnější a teploty klesají. Do oblastní Humanum Malum přijelo několik loveckých výprav. Takže se jejich lov téměř zdvojnásobil.

-------------------------------------------------Informace:---------------------!-------------------------
Whanalové se stahují zpátky ke Kraerské bažině.
Mrtvý les je stále zakázán.
Na mnoha místech se třese zem a krátery vybuchují.
Ve Vlčích lesíkách jsou stále lvi.
Kolem zbořeného Katterinského kráteru se schromáždilo hodně vlků magie.
Země kolem řeky Eternéé chytá zvláštní fialový nádech.

Vlci, přiučte se o nich

15. března 2012 v 19:41 | Cinereo |  Chytrý koutek
Jak víme tak vlci jsou tady hlavní priorita a nikdy neuškodí si o nich trochu přečíst. Protože určitě sem nebudem dávat že náš vlk vozí na zádech když se nudí veverky a hraboše, žere nejraději ranní trávu s rosu a nejraději asi nebude mít borůvky Smějící se.


Tak tady je pár základních informací:
  • Hmotnost: 30-60 kg
  • Délka těla: 100-170 cm, ocasu: 35-50 cm
  • Výška v kohoutku: 65-115cm
  • Rychlost běhu: 45 km/h (krátkodobě i 58 km/h)
Vlk obecný je největší psovitá šelma. Samice bývají menší než samci, velikost vlka záleží také na poddruhu. Vlci žijící na severu jsou obecně větší než poddruhy z jižní části areálu.
Vlk se na první pohled podobá německému ovčáskému psu, liší se však od něj v několika drobnostech. Má širší a zašpičatělejší hlavu, šikměji postavené oči a kratší, výrazně trojúhelníkovité uši.
Vlci mají 42 zubů. Vlčí špičák může být dlouhý až 6,5 cm, silné trháky a mohutné žvýkací svaly umožňují vlkovi chytit a zabít kořist.
Vlci se živí hlavně savci (jeleni 64% kořisti, prase divoké 31%), ale nepohrdnou vlastně ničím, co dokážou ulovit. Nevyhýbají se ani mršinám či rostlinné potravě (různé bobule).
Vlci patří mezi sociální zvířata a sdružují se do smeček, jejichž velkost je přímo úměrná dostupnosti kořisti v daném teritoriu. Smečka může mít pouhých 5 členů, ale také 20 nebo i víc. Do větších skupin se rodinné smečky sdružují v zimě. V každé smečce vládne přísná hierarchie, ale protože je smečka zpravidla tvořena blízkými příbuznými, dochází k vážným bojům uvnitř smečky jen málokdy. Vůdcem vlčí smečky je Alfa samec, největší a nejsilnější zvíře, které rozhoduje o veškerém dění ve smečce. Vlčice, s níž tvoří pár, se nazývá Alfa samice a je po Alfa samci nejvýše postaveným členem smečky a v některých situacích může samce nahradit nebo zastoupit.

Shrnutí:
máte tu pár užitečných informací, ale!
Je tam sice napsáno že žerou i různé bobule ale nejsou vegetariáni!
Běhají rychle, ale nemůžou tahle rychle běhat 3 hodiny!
Nepište že váš vlk ve 2 letech chytil sám prase, to je trochu hloupost ne?
Taky pochopte že alfa pár bude vážne, nejsilnější, nejzkušenější a nejzodpovědnější!
to je prozatím vše
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama